Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
20 kwietnia 2014

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary . To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy.

4. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W pierwotnym Kościele obowiązywał zakaz poszczenia przez cały okres wielkanocny. Nawet jeśli ktoś miał post nakazany jako pokutę za grzechy, musiał się powstrzymać z jej wypełnieniem aż do zakończenia okresu wielkanocnego.

5. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze jak w niedzielę. Taca przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego US i KUL. Bóg zapłać za wsparcie.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek o godzinie 18.

7. W najbliższą niedzielę przeżywamy kanonizację dwóch Papieży: bł. Jana XXIII i naszego rodaka Jana Pawła II. W związku z tym msze święte w Łozicach o 15, w Mielnie o 14. W Rokitach msza święta w sobotę o 17.

8. Komunikat Kurii…

9. Dziękujemy sprzątającym świątynię , w tym tygodniu prosimy:
Kozielice:
pp. Potoła Bożena, Potoła Marta i Piergieś Gabriela.

10. Intencje, prasa, życzenia dla solenizantów i Jubilatów…

Kozielice, 20 kwietnia 2014
Ks. Tomasz Koszyk TChr
proboszcz

This entry was posted by on niedziela, Kwiecień 20th, 2014 at 20:23 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

About The Author

Comments

Comments are closed.