25 grudnia 2021 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

                                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2, 6-7). Świat był zajęty spisem ludności. Potrzeba było Anioła oznajmiającego pasterzom, że Mesjasz się narodził w takich warunkach. Pasterze tę łaskę Bożego objawienia wykorzystali i poszli z wiarą oddać pokłon Zbawicielowi, leżącemu w żłobie.  Skorzystajmy w pełni z daru Świąt Bożego Narodzenia. Jezus dla nas się narodził abyśmy poznali swoją godność jaką nas Bóg obdarzył powołując do życia. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Tylko z Nim idąc przez życie będziemy ludźmi według zamysłu Bożego. Wszystkim Parafianom, Gościom, Chorym pozostającym w domach życzę zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

  2. W uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej w Kozielicach o godzinie 830. Pozostałe Msze święte będą odprawiane według niedzielnego porządku a w Rokitach o godzinie 1600. W Niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu 26 grudnia Eucharystia będzie sprawowana według niedzielnego porządku a w Rokitach o godzinie 1600. Taca z niedzieli 26 grudnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

  3. Odwiedziny duszpasterskie rodzin (kolęda) rozpoczną się w poniedziałek 27 grudnia. Kolęda odbywać się będzie jak rok temu tylko po uprzednim zaproszeniu rodziny. Pisemne zgłoszenia proszę składać w zakrystii. Zaproszeń nie muszą składać rodziny, które ostatnio przyjęły kolędę. Terminy dla ewentualnych zaproszeń są wywieszone w gablocie ogłoszeń i zamieszczone na stronie internetowej parafii. W okresie kolędowym Msze święte w dni powszedni będą sprawowane o godzinie 900. Początek kolędy o godzinie 1600, w soboty o godzinie 900.

ks.Władysław Kołtowski TChr., proboszcz

Kozielice, 25 grudnia 2021 r.

This entry was posted by on piątek, Grudzień 24th, 2021 at 18:26 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

About The Author

Comments

Comments are closed.