19 lipca 2015 r. – XVI Niedziela w ciągu roku

              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu w poniedziałek Bł. Czesława, w środę Św. Marii Magdaleny, w czwartek Św. Brygidy, w piątek Św. Kingi, w sobotę Św. Jakuba Apostoła.
  1. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych będzie w sobotę w Rokitach a w pozostałych placach przykościelnych w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  1. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  1. Tydzień temu złożono 309 złotych na Diecezjalny Fundusz Światowych Dni Młodzieży. Dziękuję za złożone ofiary.

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej:

„Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, połączone z Siódmym Jarmarkiem Jakubowym, które odbędą się w dniach 23 – 26 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa odprawiona w sobotę, 25 lipca o godz. 18.00 przez Ksiądz Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Uroczystości zostaną poprzedzona rekolekcjami głoszonymi przez ojca kapucyna z Manopello w dniach 22, 23 i 24 lipca, w czasie Mszy Świętych. o godz. 12.00 i 18.00, na temat cudownego wizerunkiem Chrystusa z Manopello. Szczegółowy program tego wydarzenia jest zamieszczony na plakatach, a także na stronie internetowej www.katedra.szczecin.pl.”

ks. Władysław Kołtowski TChr., proboszcz

Kozielice, 19 lipca 2015 r.

 

This entry was posted by on sobota, Lipiec 18th, 2015 at 21:36 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

About The Author

Comments

Comments are closed.