10 kwietnia 2016 r. – III Niedziela Wielkanocna

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy dzisiaj VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5). W czasie tego Tygodnia, w czwartek 14 kwietnia w Gnieźnie oraz 15 i 16 kwietnia w Poznaniu odbędą się główne uroczystości 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Wczoraj w katedrze lwowskiej pw. Matki Bożej Łaskawej obchodzono 360 rocznicę Ślubów króla Jana Kazimierza. Niech te wydarzenia skłaniają nas do wdzięczności Panu Bogu za łaskę Chrztu Świętego dla naszej Ojczyzny i każdego z nas. Niech inspirują do pogłębiania naszej wiary przez udział w sakramentach świętych, rozważanie Słowa Bożego. Niech pogłębia się nasze nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Polski oraz świętych i błogosławionych Polaków. Również 6 rocznica katastrofy smoleńskiej kładzie nam na serca obowiązek troski o naszą Ojczyznę i tożsamość chrześcijańską.
  1. W sobotę 16 kwietnia, Mszą świętą o godzinie 1800 w Rokitach rozpocznie się w naszej parafii Misja Fatimska. Rozważania poprowadzi ks. Jan Prątnicki, proboszcz w Zajezierzu.
  1. W sobotę 16 kwietnia o godzinie 900 w kościele parafialnym odbędzie się spowiedź dzieci komunijnych.
  1. Taca budowlana z ubiegłej niedzieli: Rokity 26 zł, Łozice 106 zł, Mielno 150 zł, Kozielice 327. Na działalność Caritasu złożono 232 zł. Na fundusz Ochrony życia 64 zł. Ofiarodawcom dziękuję za dar serca. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na diecezjalny fundusz Światowych Dni Młodzieży.
  1. Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

ks. Władysław Kołtowski TChr., proboszcz

Kozielice, 10 kwietnia  2016 r.

This entry was posted by on sobota, Kwiecień 9th, 2016 at 19:54 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

About The Author

Comments

Comments are closed.